3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir Pratik Çözümler

3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir Pratik Çözümler
3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir Pratik Çözümler

3 Aylık bebeklerin öksürük sorunu yaşaması ve bu nedenden dolayı sağlıksız bir süreçten geçmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bebeklerdeki öksürük bazen oldukça olası bir durum gibi görülebileceği gibi, bazen de son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durum olarak tanımlanmaktadır. Bebeklerdeki öksürüklerin gün içerisinde 10 ‘dan az olacak şekilde gerçekleşiyor olması , bebeğin boğazındaki veya burnundaki mikropları temizlemek amacıyla yaptığı doğal bir eylemdir. Bu miktarda gerçekleşen öksürüklerin herhangi bir zararı olmayacaktır. 3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir sorusunun cevabı olarak hiçbir zaman katı mamalar ve katı gıdalar önerilmemiştir. Bu da, 3 aylık bebeklerin boğazını ve sindirim sistemini korumak için oldukça önemli bir durumdur. 

3 aylık bebeklerdeki öksürük katlanarak artmaya devam ediyorsa ve gün içerisinde onlarca kez gerçekleşiyorsa, ebeveynlerin yapabileceği birkaç durum bulunmaktadır. Ağızda veya genizde yaşanan sıra dışı durumlarda öksürmek veya tıksırmak gayet olağan durumlardır. Bu durumlar rahatlıkla anlaşılabilir ve hastalık belirtisi olmadığı görülebilir fakat, akciğerde yaşanan bir sorundan ötürü yaşanan öksürüklere acil bir şekilde tedavi gerekmektedir. Akciğerde yaşanan bir sorundan ötürü yaşanacak derin öksürük, iltihap veya enfeksiyon belirtisi olabilir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir Tedavi Yöntemleri

3 aylık bebeklerdeki öksürük sırasında bazı durumlarda ağızda salya oluşabilir veya balgam görülebilir. Öksürük uzun süreli oluyorsa ve öksürük esnasında ağızda balgam birikiyorsa, bebeğinize hiçbir şekilde öksürük şurubu içirmemelisiniz. Bu şuruplar 3 aylık çocuk için oldukça zararlı olabilmekte ve vücudunda gelecekte yaşanabilecek sorunları tetikleyebilmektedir. 3 Aylık Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir, Çocuğunuzun çevresinde sigara içiyorsanız son derece bol miktarda öksürebilir ve bu öksürükler esnasında da balgam gelebilir. Solunum sisteminin gayet yeni olmasından ve sigara zehrinin vücuda girmesinden dolayı karşılaşılabilecek öksürük, 3 aylık bebeklerde çok daha önemli sorunlara neden olabilmektedir. 
Bir bebeğin öksürük sorunu yaşaması, akıntı veya soluk borusunda bir miktar tahribat görülmesine neden olabilmektedir. Bebeğinizin öksürmeye başladığı anda yapabileceğiniz en iyi şey beklemektir. Öksürüğünün durduğunu gördüğünüzde hemen yüzükoyun bir şekilde dizinize yatırmalı ve hafif bir şekilde sırtına vurmaya başlamalısınız.

3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir Pratik Çözümler

3 aylık bebeklerdeki öksürük sorunlarını çözebilmek için gerekli olan işlemlerin birçoğu yetişkinlere uygulandığı gibi uygulanmaktadır. Bal, zencefil, öksürük şurubu, antibiyotik gibi maddelerden uzak durulmalıdır. Bir bebeğin 2 yaşına gelene kadar antibiyotik içirilmesi hiçbir şekilde önerilmez. Öksürüğün balgamlı ve şiddetli bir şekilde yaşanması halinde, 3 günden uzun süren bir öksürük süreci için doktora başvurabilirsiniz. 

Bebeğinizin bulunduğu odanın camını gün içerisinde birkaç dakikalığına açık bırakabilir ve odanın hava değişimi yaşamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda odanın sıcaklığını da sürekli olarak yükseltmemeli ve sabit tutmalısınız. 3 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir sorusuna genellikle ılık içecekler örnek gösterilmiştir. Ilık içeceklerle beslemeniz için öncelikle anne sütüne başvurmanız en doğru işlem olacaktır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica