3 Aylık Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir?

3 Aylık Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir?
3 Aylık Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Bebeklerin kabızlık belirtilerinin yaşanmaya başlandığı andan itibaren birçok farklı şekilde tedavi edilebileceği söylenmektedir. Söylenen tedavi yöntemlerinin büyük bir bölümünün işe yaramıyor olması annelerin , bebekleri hakkında çok daha fazla tedirgin olmasına yol açmaktadır. Türkiye ‘de 3 aylık bebeklerin kabızlık sorunu yaşamaya başlaması genellikle herhangi bi nedenden dolayı yaşanmaktadır. 3 aylık bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir sorularının cevaplarında genellikle vücudun susuz kaldığından bahsedilmektedir. Bir bebeğin en çok emzirilmesi gereken dönem içerisinde susuz kalması , çok daha fazla hastalığa karşı savunmasız olmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

3 Aylık Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir Çözümleri

Bebeklerdeki savunma mekanizmasının büyük bir bölümü büyüme evresiyle birlikte gelişmektedir. Çevresel faktörlere karşı duyarlı olmayı öğrenen bebek , vücudunun genelini de bu faktörlere göre ayarlamaktadır. Susuz kalan ve bu esnada da kabız olmasına neden olabilecek bir mikrobu bünyesine alan bebek , sağlıklı bir bebekten çok daha açık bir hedef haline gelmektedir. Bebeğin kabızlık  sorununun aşılması ve başarılı bir şekilde atlatılabilmesi için bol bol emzirilmeli ve her uyku öncesinde en az 10 dakika sırt ve göbek masajı yapılmalıdır. Hafif bir şekilde bastırılarak ve dairesel hareketlerle yapılması gereken masaj , bebeğinizin bağırsaklarını daha iyi bir şekilde çalıştırabilecektir.

3 aylık bebeklerdeki tedaviler için sunulan yöntemler oldukça ilginçtir. Bebeğin 3 aylık olması , herhangi bir katı gıdayla beslenmesinin de önüne geçmektedir. Bundan dolayı Türk kahvesi vb. yiyeceklerin hiçbir şekilde yedirilmemesi gerekmektedir. Bu tarz yiyeceklere alışkın olmayan bebeklerde daha farklı ve daha mühim sorunlar ortaya çıkabilir. Henüz hazır mama dönemine gelinmemiş olması , bebeğinizin sadece anne sütüyle beslenmesine ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Bebeğiniz bütün savunma mekanizmasını anne sütüyle temin edeceği için , kabızlık döneminde anne sütünden mahrum bırakmamak gerekmektedir.
3 aylık bebeğin doktora götürülmesi ve sorununun anlatılması , bebeğinizin sorununun daha iyi bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Doktor tedavilerinde genellikle hangi mikropların kağıldığı ve bağırsaklarda ne gibi bir sorun olduğu incelenmektedir. 3 Aylık Bebeklerde Kabızlık İçin Ne Yapılır, göbeğin şişmesi gibi durumlarda daha farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bebeğinizin kabızlık tedavisi gerçekleştikten sonra , doktorunuzun vereceği tavsiyelere uymanız gerekmektedir.

3 Aylık Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir Doktorsuz Tedavi

3 aylık bebeklerde kabızlığın geçirilmesi için gerekli olan doktorsuz tedavi yöntemlerinin başında beslenme ve masal gelmektedir. 3 aylık bebeğinizin dışkısında katı bulunmamalı ve dışkılama süreci asla uzamamalıdır. Bu tür durumlar yaşandığında öncelikle ılık bir duşa sokabilir , ardından da 10 ila 20 dakika arası masaj yapılmalıdır. Bu süreç yaklaşık olarak 1 hafta bu şekilde devam etmelidir. Mısır unu , patates veya pirinç lapası gibi ürünler asla verilmemelidir. 3 aylık bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir sorusunun en net cevabı anne sütüdür.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica