3 Aylık Gribe Ne İyi Gelir? Tedavi Sonrası

 3 Aylık Gribe Ne İyi Gelir? Tedavi Sonrası
3 Aylık Gribe Ne İyi Gelir? Tedavi Sonrası

3 aylık bebeklerin yaşayabileceği grip genellikle mevsimlerden değil , çevresel koşullardan kaynaklanacaktır. Bebeklerin grip ve soğuk algınlığı yaşaması her ne kadar üzücü gibi görünse de , bir o kadar mutlu olunması gereken bir durumdur. 3 aylık bebeklerin bağışıklığı ile 40 yaşındaki bir insanın bağışıklığı arasında oldukça büyük bir fark bulunmaktadır. Yetişkinlerin grip evreleri maksimum 1 hafta sürmekte , fakat bebeklerde bu süreç çok daha fazla uzayabilmektedir. 3 aylık bebeklerde gribe ne iyi gelir sorusuna cevap olarak birçok yiyecek ve içecekten söz edilmiştir. Bu yiyecek ve içeceklerin büyük bir bölümü fayda etmeyecektir. 

3 aylık bir bebeğin anne sütü dışında herhangi bir besinle beslenmesi , son zamanlarda oldukça sert bir şekilde karşı çıkılan durumlardan bir tanesidir. Türkiye ‘de bebeklerin 4 mevsimi de yaşıyor olması , her türlü hastalığın ve virüsün bulaşmasına neden olmaktadır. 3 aylık bebeklerin en çok karşılaşılan grip evrelerinin başında soğuk algınlığı gelmektedir. Soğuk algınlığı yaşanan ve ani bir şekilde hava değişimi olan bölgede bulunan bebekler , kısa bir süre içinde hastalanabilmektedir. Bu tarz mekanlarad bulunan ebeveynlerin hasta olması ve hijyenik olmayan bir şekilde 3 aylık bebekleriyle etkileşime geçmesi , bebeklerin grip olma olasılığını da arttırmaktadır.
3 Aylık Bebeklerde Gribe Ne İyi Gelir Ve Tedavi İçin Yapılabilecekler
Bebeklerdeki grip sorununu çözebilmek için yapılan önerilerin başında antibiyötikler gelmektedir. Antibiyotik verilebilecek bebekler genellikle 1 yaşından veya 2 yaşından daha büyük olmalıdır. 3 aylık bir bebeğin bu tarz ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılması oldukça yanlış bir eylemdir. 3 aylık bebeklerde genellikle çok az duyu , tat alma ve benzeri özellikler gelişmiştir. Henüz duyuların ve özelliklerin gelişme sürecinde olduğu bilinen 3 aylık bebekler , süt dışında bir besinle beslenmemelidir. 

3 aylık bebeğinizin gribe yakalanması halinde hemen doktorunuza danışabilir ve hangi içecekleri içirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hazır mama tarzı yiyeceklerden uzak durulmalı ve bu tarz yiyeceklerle karıştırılan bitkilerin yedirilmeye çalışılmaması gerekmektedir. Grip olan bebeklerde genellikle giysilere ve duşun sıcaklığına önem verilmelidir. Bebeğinizin vücut ısısına bağlı olarak giydirmeye özen göstermelisiniz. 3 aylık bebeklerde gribe ne iyi gelir sorusunun cevabı terleme işleminden sakınılmaktan geçmektedir. 

3 Aylık Gribe Ne İyi Gelir?

3 aylık bebeklerdeki griplerde yapılabilecek en iyi şey , kıyafetlerini daha sık değiştirmek ve daha sık emzirmek olacaktır. Sıvı kaybı yaşamaması amacıyla sürekli olarak emzirilmesi gereken bebekler , her 10 dakikada bir termometre aracılığıyla ateşi ölçülmelidir. 38 derecenin üzerine çıkması veya ani bir şekilde artan ateş , grip olan bebeklerin hızlı bir şekilde doktora götürülmesiyle düzelebilir. 3 Aylık Bebeklerde Grip İçin Ne Yapılır, Yetişkinlerde grip olunması durumunda sıcak olan vücudun terlemesi amacıyla daha kalın giyinilmektedir. Bu işlemi 3 aylık bebeklerde yaparsanız kalıcı hasarlara sebep olabilir , bebeğinizin fiziksel ve zihinsel sorunlar yaşaması gibi olumsuz sonuçlar görülebilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica