Ev Dekorasyonunda Önemli Noktalar

Ev Dekorasyonunda Önemli Noktalar
Ev Dekorasyonunda Önemli Noktalar

Ev dekorasyonu, ciddi uğraş ve emek gerektiren bir iştir. Birçok konuda olduğu gibi ev dekorasyonunda da başarılı bir sonuca ulaşmak istiyorsanız, detaylara dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gerekir. Ev dekorasyonunun bazı püf noktalar vardır ki, bunlara dikkat ettiğinizde, ulaşacağınız sonuçlar çok daha başarılı olacaktır.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Doğru bir ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Dekorasyonun en önemli püf noktalarından biri uyumdur. Bu uyumu çok boyutlu düşünebilirsiniz. Yani renklerin uyumu, çizgilerin uyumu, ışığın uyumu gibi. Uyum konusunda problemli olan bir dekorasyon asla tamamlanmış bir dekorasyon değildir. Şık bir dekorasyona kavuşmak istiyorsanız uyum kesinlikle ilk önceliğiniz olmalı. İkinci olarak kendinize bir tarz belirlemelisiniz ve tercihlerinizi bu tarz doğrultusunda gerçekleştirmelisiniz. Tarzı belirli olmayan dekorasyonlar görüntü karmaşasından başka bir şey değildir. Hatta o kadar ki tarz veya still dekorasyonun bel kemiğidir. Kendinize dekorasyon için bir tarz belirlediğinizde artık dekore ettiğiniz alanda ki en ufak detaylar bile bu tarza uygun olmalı. Örneğin spor ve modern tarzda bir oturma odası dekore ediyorsanız; mobilyalarınız, perdeleriniz, dekoratif aksesuarlarınız ve hatta duvar renginiz ve aydınlatma sisteminiz dahi bu spor ve modern tarzda olmak zorunda. Doğru dekorasyonun bir diğer püf noktalarından biri de sadeliktir. Şu asla unutulmamalıdır ki sadeliğin modası hiç bir zaman geçmez.

Evinizi abartılı, bol ve gösterişli dekoratif aksesuarlar ile dekore ettiğinizde bu ilk başta gözünüze hoş görünse bile kısa zamanda bu deklarasyondan sıkılırsınız, ve kullandığınız fazladan aksesuarlar artık gözünüzü yormaya başlar. Sadelik insanı yormaz, tam tersi insana huzur verir. Büyüklerimiz bu durumu "az eşya, çok huzur" diyerek, gayet net bir şekilde özetlemişlerdir. Özellikle evinizi dekore ederken atlamamanız gereken bir diğer detay ise, kullanışlı ve konforlu olması. Evinizi sırf şıklığı temel alarak dekore ederseniz, bu sizin için asla yeterli olmayacaktır, Çünkü ev insanın en çok rahat etmek istediği, huzur aradığı mekandır.

Ev dekorasyonunda doğru aksesuar seçimi nasıl olmalı?

Dekorasyonun en önemli ve kısımlarından biri de aksesuar seçimidir. Doğru aksesuarı bulmak ve doğru yerinde kullanmak oldukça zordur. Ancak tercihlerinizi birbiri ile uyumlu bir şekilde yaptığınızda ortaya harika sonuçlar çıkacaktır. Bu konuda, hangi mekanlarda hangi tarz dekoratif aksesuarlar kullanmanız gerektiğini bilmeniz, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Ev dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden biri canlı çiçeklerdir. Ancak canlı çiçek kullanım konusunda genelde ölçüyü biraz kaçırıyoruz. Eğer büyük canlı çiçekler kullanıyorsanız 1-2 adet yeterli olacaktır. Küçük canlı çiçekler kullanıyorsanız bu sayıyı biraz daha artırabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica