Gönlünüzü Ege’de Bırakmak İçin Harika Yerler

Gönlünüzü Ege’de Bırakmak İçin Harika Yerler
Gönlünüzü Ege’de Bırakmak İçin Harika Yerler

Alternatif tatil için ya da daha az ödemek için olsun güzel bir tatil ucuz bir fiyata gelebilir. Bunun için çok aramaya da gerek yok. Öyle ki ucuz tatil Ege gibi bir yerde bile pek ala mümkün. Ancak bunun için bazı önemli kuralları ihmal etmemelisiniz.

Ucuz Tatilin Altın Anahtarları

İlk olarak erken rezervasyon yaptırın. Yaklaşık 4-5 ay öncesinden fiyatların ne kadar ucuz olduğuna inanamayacaksınız. Mesela sonbaharda tatil planınızı yapın. Nereye gideceksiniz? Kaç kişi gideceksiniz, nerede kalıp ne yapacaksınız gibi. Sonra bir bütçe belirleyin. Her ay cüzi bir miktar biriktirmeniz tatilden sonra taksit ödemekten daha güzel olur emin olun. Ve kararınızı verdikten sonra gideceğiniz yer için rezervasyonlara bakın. Uçak biletinizi ve diğer masrafları da hesaplayıp ona göre bir yer ayarlayın.

Uçak demişken ikinci anahtara geldik. O da tabi ki ulaşım. Otobüsle ya da uçakla gidin fark etmez. İndiğiniz yerden otele nasıl gideceksiniz. Bunu bir araştırın. Taksiye vereceğiniz para güneşten beter can yakabilir. Eğer varsa servisi ya da toplu taşıma araçlarıyla gidebileceğiniz bir yerden otel tercih edin. Bu iki anahtarla ucuz tatil Ege bölgesinde bile pek ala mümkün olacaktır.

Ege’de Ucuz Yerler

Öncelikle meşhur ve popüler yerlerin yakınları nedense ucuz olur. Mesela Antalya Kemer pahalıyken yine Antalya Kumluca daha da ucuz oluyor. Aynı şekilde Olimpos çok daha hesaplı oluyor. Bunun gibi… Muğla, Ölü Deniz gibi yerler çok popülerken ve bütçesi de o kadar olabiliyorken mesela İzmir daha uygun fiyata gidebilecek yerlerle dolu. Örneğin Sığacık kasabasına gittiğinizde hayatın yavaş ve dingin akışı size huzur verirken, sırtınızı çam ağaçlarına verip masmavi denizi görmek için Kaynarpınar Köyü tam size göre olabilir.

Ya da Kıyametten korumasıyla 2012 yılına damga vuran Şirince Köyü ve Efes Antik Kenti size göre olabilir. Üstelik her nereye giderseniz gidin, otellere para vermek istemiyorsanız Turizm ve Otelcilik Liselerinin uygulama okullarında kalabilirsiniz. Devlet okulu olan bu yerler bu sayede kalifiye eleman yetiştiriyorlar ve hizmetten memnun kalacaksınız. Ancak gitmeden arayıp rezervasyon yapmalısınız. Bu sayede otel masrafınız inanılmaz düşüyor. Üstelik ucuz tatil Ege bölgesinde bu şekilde çok daha kolay ve güzel olacak.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica