Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Olur? Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Olur? Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

/
/
366 görüntüleme

Kalıcı kaş makyajı , genellikle kadınların kaşlarından memnun olmadıkları zaman başvurdukları bir yöntemdir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yaptırılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki , kişinin kaş renginin , cilt, saç ve göz rengi ile uyumlu olmasıdır. Bunun için uzmandan ilk önce bu konuda yardım alınmalıdır.

Et benleri , doğum lekeleri ve kılcal damar üzerine uygulanamaz.

Hamilelik döneminde uygulanmaması önerilir.

Regl döneminde kaş uygulamasının yapılmaması gerekir.

Uygulamadan sonra kişi güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmamalı , sauna gibi ortamlara girmeyerek , sıcak su ile banyo yapmamalıdır.

İlk kez yaptıranlar ve derisi hassas olan kişilerde döküntüler meydana gelebilir.

Geçiş dönemini kolaylıkla atlatmak açısından uygulamadan sonra kaş bakım kremleri mutlaka kullanılmalıdır.

Kalıcı Kaş Makyajı Teknikleri

Microblading Tekniği:  3D Kıl tekniği kaş olarak bilinen bu uygulamayla tek kullanımlık iğneler yardımıyla derinin altına doğal renkte ki boyalar kıl görüntüsü verilerek işlenir. Tek seansta , ortalama 1 saat gibi bir sürede işlem bitmiş olur. Bu uygulamayla elde edilen görüntünün sahici kaş ile ayırt edilmesi çok güçtür. Bu teknikle yapılan kaşların cilt yapısına bağlı olmakla birlikte 1,5 yıl ömrü vardır.

Dolgu Tekniği: Bu uygulamada kaş , microblading yönteminde olduğu gibi tek tek çizilerek değil bütün halde çizilerek doldurulur. Ortalama 3 yıl gibi bir ömrü vardır.

İki yöntemde de 1 haftalık iyileşme süresinin ardından gerek duyulduğunda 28 günlük bir aradan sonra tekrar seans yapılabilir.

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Olur?

Cilt , saç ve göz rengine uygun olarak belirlenen pigment , uygulama iğnesi veya kalemi olan cihaza alındıktan sonra kaşların çıkış yönünden son uzama noktasına kadar düzgün bir şekilde uygulanır. Kaş bitimine kadar bu uygulama sürdürülür. Her iki kaşta birbirine eşit ve uyumlu olduğunda işlem bitmiş olur. Uygulamanın kalitesine bağlı olarak kaş rengi yavaş yavaş solmaya veya rengi silinmeye başlar. Kalıcı kaş makyajının uzun süre dayanması için verilen balm 2 hafta kadar kaşlara uygulanmalıdır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi