Mayo İle Elbisenin Yaza En Uygun Ortak Tasarısı Mayo Elbiseler

Mayo İle Elbisenin Yaza En Uygun Ortak Tasarısı Mayo Elbiseler

/
/
635 görüntüleme

Mayo, yüzme amacıyla kullandığımız bir giyim ürünü. Mayonun birçok çeşidi var. Bu çeşitler arasında, bizim kırmızıyla boyadığımız model ise mayo elbise. Mayo ve elbisenin anlam ayrılıklarına en güzel birliktelik yaz aylarında karşımıza çıkıyor. Deniz turizminin başladığı, kumsal kavramının şenlendiği yaz mevsiminde aklımıza ve ihtiyacımıza sık düşen bir kavram mayo ve elbise mayo.

Mayo elbise modelleri arasında rengarenk ve asil seçimler yapmanız mümkün. Cesur bikini modellerine göre biraz sessiz sedasız olduğu söylense de sık tercih edildiğini eklemeden geçmeyelim.

Mayonun Elbise Tarihi

Mayo elbise modelleri yirminci yüzyılda üretim alanında kendini gösteriyor. Aslında mayonun ortaya çıkışını tüm yirminci yüzyıla yaymak da mümkün görünüyor. Deniz kenarı sahil kültüründe vücut hatlarının ortaya çıkışı ilk olarak mayonun mini etekli elbise modelleriyle görülüyor. Vücuda yapışık mini elbise görünümünde olan bu mayo modeli suya dayanıklı, naylon kumaşlardan elde ediliyor.

Elbise mayonun kullanımının ilk çıktığı günlerde sınırlı kalmadığı kesin. Günümüzde de sık tercih edilen bir model. Elbise mayo, tek parçadan oluşuyor. Bikini kısmı ve elbise olarak iki parça şeklinde de giyilebiliyor. Mayodan ayrılan kısmı etekli olması. Bikinin iki parçasını birleştiren mayoya etek eklenerek daha şık bir model oluşturulmuş. Kalça ve göbek kısmınızı tamamen kapatan bu mayo henüz plaj formunu yakalayamadı iseniz de tercih edebileceğiniz bir ürün modeli. Fakat şıklığı, tasarım çeşitleriyle kesinlikle stil sahibi bayanların da tercihi olduğunu söylememiz gerekir. Kumsala sizi yansıtan en renkli, en asil, en size göre mayo elbise ile adınızı dalga alıp götürünceye kadar yazdırmanız mümkün. Kalın, naylon ağırlıklı, kaliteli kumaşlardan elde edilen elbise mayo çeşitleri şıklığınızı yansıtacak kadar çok modelde tasarlanmış.

Mayo elbise modelleri aklınızda bikiniden sonra ikinci şıkta yerini almalı. Mayo elbise olmasın; mayo elbise hissini taşıyayım diyorsanız pareo ilk önerim olur. Bikini üzerine göğüs kısmından sararak deniz keyfinizin ardından kullanabileceğiniz bir kumaştır. Pareo da mayo elbise tadında kullanımınız için uygun bir tercih olabilir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi